Ścieżka powrotu

zehnder

Rekuperacja zapewnia świeże zewnętrzne filtrowane powietrze przez cały rok we wszystkich pomieszczeniach. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną. Dzięki rekuperacji w okresie zimowym można w bardzo prosty sposób ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. Podczas budowy domu jednorodzinnego inwestor często nie jest świadomy, jak ważnym elementem jest wentylacja w pomieszczeniach i jakie są konsekwencje jej braku.

 

Nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja to wymiana zużytego i zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach na świeże powietrze zewnętrzne. Wentylacja jednak zaawansowana, nowoczesna i energooszczędna. Rekuperacja to taka wentylacja, która odzyskuje energię z powietrza już raz ogrzanego.

 

Domek Systemowy

 

z ComfoAir Q 600 ST Internet

 

Centralną częścią systemu rekuperacji jest rekuperator: urządzenie służące do generowania ruchu w instalacji wentylacyjnej. To właśnie w rekuperatorze dochodzi do wymiany energii pomiędzy strumieniem powietrza nawiewanego a wywiewanego.
Ilości powietrza nawiewanego i wywiewanego równoważą się, stąd pełna nazwa rekuperacji to zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.

Kierunek przepływu powietrza to w jedną stronę: z pomieszczeń na zewnątrz (wyrzut zużytego powietrza), w drugą stronę: z zewnątrz do pomiezehnder comfoair Q detail display Internetszczeń (nawiew powietrza świeżego). W wymienniku rekuperatora spotykają się więc dwa strumienie powietrza: wyciąganego z pomieszczeń i do pomieszczeń nawiewanego. Oba strumienie nie mieszają się ze sobą, a jedynie mijają oddając sobie energię, co generuje oszczędności.

 

 

 

 

 

 

 kanał okrągły

z ComfoAirQ350TR ComfoFond L Q cw320 cp160 detail InternetSystemy dystrybucji powietrza firmy Zehnder zapewniające idealne dopasowanie do konstrukcji budowlanych. Elastyczne kanały można z łatwością umieścić podczas montażu w zabudowie pod stropem lub na ścianie, w warstwie izolacji nad stropem oraz bezpośrednio w wylewanym betonie. Posiadają certyfikaty SKZ, które świadczą o bardzo dobrej wytrzymałości i jakości komponentów zastosowanych przy ich produkcji, a także Atest Higieniczny PZH, potwierdzający spełnienie wszelkich wymogów higieny użytkowania.

 

 kanał płaski

 

 

 

 

 

Broszura informacjaInformacja techniczna

 

 

Masz pytania wątpliwości,

Wyślij do nas zapytanie korzystając z formularza poniżej.