Ścieżka powrotu

Pompy ciepła firmy Viessmann wykorzystują odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych czy powietrzu. W każdym przypadku następuje zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, zaoszczędzenie wartościowych zasobów i ograniczenie szkodliwych dla klimatu emisji CO2.

Jednocześnie użytkownik odnosi korzyść dzięki dodatkowej zalecie: Pompy ciepła marki Viessmann dysponują przeważnie funkcjami „active cooling“ i „natural cooling“. Oprócz klasycznego zastosowania w charakterze wytwornicy ciepła w zimne dni, w lecie pompy ciepła zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniu i dostarczają do domu orzeźwiający chłód.

 

gruntowe pompy ciepłaPompy ciepła solanka/woda do ogrzewanie wykorzystują energię skumulowaną w gruncie. Pobierają ją za pomocą kolektorów lub sond gruntowych i przekształcają w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

[1] Pompa ciepła solanka/woda Vitocal
[2] Pojemnościowy podgrzewacz wody
[3] Zasobnik buforowy wody grzewczej

viesmannPompa ciepła solanka/woda, znamionowa moc cieplna: od 5,8 do 17,2 kW

 

viesmannKompaktowa pompa ciepła solanka/woda, znamionowa moc cieplna: od 5,9 do 10 kW, pojemność zasobnika: 170l.

viesmannKompaktowa pompa ciepła solanka/woda z funkcją solarną, znamionowa moc cieplna: od 5,9 do 10kW. Pojemność zasobnika: 220l.

viesmannPompa ciepła solanka/woda, znamionowa moc cieplna: od 5,9 do 117,8 kW

 

viesmannKompaktowa pompa ciepła solanka/woda z funkcją solarną, znamionowa moc cieplna: od 5,9 do 10,3 kW. Pojemność zasobnika: 220l.

viesmannKompaktowa pompa ciepła solanka/woda, znamionowa moc cieplna: od 5,9 do 10,3kW